ВІДДІЛ ЗВ'ЯЗКУ І ЕЛЕКТРОРАДІОНАВІГАЦІЇ

У складі проектних підрозділів ДП «ЧОРНОМОРНДІПРОЕКТ», що виконують проектно-кошторисну документацію об’єктів інфраструктури як морського та річкового транспорту, так і інших об’єктів промислового та цивільного призначення, відділ зв’язку та електрорадіонавігації розробляє такі розділи вказаної документації.

 1. Системи дротового зв’язку (телефонна, включаючи IP-телефонію, дротове мовлення та гучномовне оповіщення, технологічний гучномовний зв'язок, лінійно-кабельні споруди та ін.).
 2. Технічні засоби автоматизованих систем управління та інформатизації (комп’ютерна мережа, включаючи структуровані кабельні системи – СКС, системи передачі даних на базі технології Wi-Fi).
 3. Системи відеонагляду (діспетчерського, охранного й технологічного призначення).
 4. Системи обліку автомобільного й залізничного транспорту.
 5. Системи радіозв’язку (морської та сухопутної рухомих служб).
 6. Супутниковий зв'язок, базові станції систем мобільного зв’язку, радіорелейні линії зв’язку.
 7. Техничні засоби систем безпеки об’єктів (пожежна сигналізація та оповіщення про пожежу, охранна, периметральна сигналізація, системи контролю та управління доступом, контроль дії персоналу охорони).
 8. Зв'язок і сигналізація в системі НС и ЦО. Мережі виявлення й оповіщення в межах гідротехнічних споруд у складі документації «Автоматизована система раннього виявлення виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення».
 9. Системи та об’єкти забезпечення безпеки мореплавства (системи й об’єкти регулювання руху суден, система лазерної швартовки суден та ін.)
 10. Интегровані мережі з використанням єдиної середи передачі, комуникаційного активного й пасивного обладнання для систем зв’язку, сигналізації, передачі даних і відеонагляду.
 11. Оцінка впливу електромагнітних полів (ЕМП) на навколишнє середовище. Заходи з охорони навколишнього середовища від впливу електромагнітних полів радіотехнічного обладнання.

Проектування вказаних систем ведеться у відповідності до діючої нормативної документації з використанням сучасних технологій і новітніх технічних засобів в області телекомунікацій. Одним з найважливіших напрямків роботы відділу – розробка проектної документації систем і об'єктів забезпечення безпеки мореплавства.

До них слід віднести Служби та обєкти регулювання руху суден – Регіональні служби, Центри й Пости регулювання руху суден, автоматизовані радіолокаційні й телевізійні пости:

 • регіональна служба регулювання руху суден «Дунай» на українській ділянці р.Дунай, що складається з сімох об’єктів;
 • регіональна СРРС Бугсько-Дніпровського регіону з ЦРРС «Руська коса» в складі сімох об’єктів;
 • СРРС в портах Одеса, Чорноморськ, Южний і Маріуполь.

Обладнання берегових об’єктів автоматичної інформаційної системи (АІС) для підвищення рівня безпеки мореплавства, захисту навколишньої середи й підвищення ефективності використання систем управління руху суден у територіальних водах України, а також для передачі інформації про суда та їх вантажі до берегових служб зацікавлених відомств.

Берегові радіостанції Глобальної морської системи зв’язку під час лиха та для забезпечення безпеки (ГМСЗБ) морських районів А1 и А2 в зоні відповідальності України споруджені за розробленими нами проектами:

 • морського району А1 у портах Маріуполь, Бердянськ;
 • передавальна радіостанція морського району А2 на мисі Великий Фонтан.

Обладнання Контрольно-коригуючих станцій DGPS/ГЛОНАСЗ на території діючих маяків Одеський (мис Великий Фонтан) і на острові Зміїний встановлене також за проектною документацією інститута.

Під час проектування гідротехнічних споруд для прийому суден з небезпечними вантажами й крупнотоннажних суден з метою оказання допомоги лоцманській службі та моніторингу стану судна в процесі стоянки його у причала передбачається використання систем лазерної швартовки суден на базі лазерних сенсорів (датчиків).