logo ЧорноморНДIпроектпроектуванняblasdari@optima.com.ua
основнi вiдомостiпроектуванняiнженернi вишукуваннянаучнi дослiдженняiнжiнiрiнгпоштаголовна сторiнка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

угору

ДП „ЧорноморНДІпроект” виконуються техніко-економічні обґрунтування інвестицій, проекти та робоча документація морських портів, судноремонтних підприємств і їх окремих об'єктів:
підхідних каналів і днопоглиблення акваторій, дампінгу;
утворення штучних територій (островів) в прибережних зонах шельфу морського побережжя;
захисних споруд (моли, хвилеломи);
берегозахисних і берегоукріплювальних споруд;
причальних споруд (пали жорсткі і гнучкі, причали і пірси вантажні, пасажирські, судноремонтні);
суднопідіймальних споруд (сухі доки, вертикальні суднопідіймачі, установка плавучих доків, сліпи, склізи, елінги);
морських і річкових пасажирських вокзалів;
систем регулювання руху суден в акваторіях портів, лиманах і річках на базі сучасних технічних засобів - станцій радіолокацій, радіостанцій і обчислювальних комплексів;
центрів регулювання руху суден, радіостанцій, морських пересувних супутникових служб, радіомаяків, а також
спеціальні розділи проектів:
охорона навколишнього природного середовища;
захист від шуму і вібрацій;
оцінка дії запроектованих об'єктів на навколишнє природне середовище;
ідентифікація та декларування об’єктів підвищеної небезпеки;
пожежно-охоронна сигналізація;
антикорозійний захист гідротехнічних споруд;
організація будівництва;
кошторисна документація.
За документацією ДП „ЧорноморНДІпроект”
реконструйовані і розширені старі порти: Одеський, Новоросійський, Маріупольський, Туапсинський, Батумський та ін., судноремонтні заводи в містах Одесі, Маріуполі, Новоросійську, Туапсе, Ізмаїлі, Килії.
побудовані такі сучасні найбільші морські порти, перевантажувальні комплекси і судоремонтні заводи:
- Іллічівський морський торговий порт у складі якого п’ять виробничих перевантажувальних комплексів, зокрема два контейнерних, поромний, для обробки суден типу Ро-Ро; 23 вантажних причалу протяжністю більше 4263 м; глибиною на акваторії від 9,75 м до 14,0 м, п’ять допоміжних причалів довжиною 579 м.
- Морський торговий порт Южний потужністю 12 млн. т. в рік по сухим та 4 млн. т. в рік по наливним вантажам. Загальна протяжність причального фронту 1800 м з глибинами до 15,0 м. Підхідний канал також має глибину 15,0 м. У перспективі пропускна спроможність порту зросте до 70 - 80 млн. т. вантажів в рік.
- Нафтоперевалювальний комплекс 1-ої черги будівництва продуктивністю 9 млн. т. сирої нафти в рік із забезпеченням прийому танкерів дедвейтом до 150 тис. тонн у складі якого також ділянка ліквідування розливів нафти.
- Іллічівський судноремонтний завод, що виконував всі види ремонту і докування великотоннажних суховантажних, наливних і комбінованих суден дедвейтом 60 - 100 тис.т. Площа території - 53 га., акваторії - 83 га. Протяжність причального фронту 3000 м з глибинами 7,5 і 9,75 м. Плавучі доки підйомною силою 60 і 30 тис. тонн. Площа цехів і складів більше 120 тис. кв. м.
- Комплекс об'єктів та споруд для ремонту і докування великотоннажних суден дедвейтом 100 - 150 тис тонн з плавучим доком підйомною силою 55 тис. тонн при Новоросійському судноремонтному заводі на знов створеній акваторії, захищеною захисним молом оригінальної запатентованої конструкції.
- Виробництво по виготовленню великотоннажних контейнерів міжнародного стандарту з випуском 5000 одиниць 20-ти футових контейнерів в рік на Іллічівському СРЗ та міжпортовій базі по ремонту контейнерів в Іллічівському порту.
Побудовані сучасні морські пасажирські комплекси з морськими вокзалами в Одесі, Новоросійську, Ізмаїлі, Сочi, Поті.

За останні роки інститут значно розширив сферу своєї діяльності з зарубіжних об'єктів, розробляючи проектно-кошторисну документацію для будівництва портових потужностей в Естонії (порт Палдіскі-Северний), в Росії (порти Усть-Луга, Туапсе, Новоросійськ, Восточний, Залізний Ріг, Новоросійський СРЗ), Грузії (порти Поті, Батумі), Туркменістані (порт Кіянли), Гвінеї (порт Конакрі), крім того інститут проектував перевантажувальні комплекси на Кубі, в Сирії і В'єтнамі.

 

угору