Науково-дослідні лабораторії ДП „ЧОРНОМОРНДІПРОЕКТ” виконують:
- Дослідження стану гідротехнічних споруд (огороджувальних, причальних) портів і судноремонтних підприємств з проведенням комплексного (надводного і підводного) обстеження та рекомендацій по реконструкції, модернізації, ремонту, посиленню, підвищенню експлуатаційних навантажень.
- Рішення по захисту портових і заводських акваторій від хвилювання, безпечному відстою суден та інших плавзасобів; оптимізації пропускної спроможності морських каналів та їх габаритів.
- Розробку технологій берегових і підводних відвалів ґрунтів (дампінг), їх раціонального використання (утилізації).
- Вивчення динаміки берегів, транспорту наносів, заносимості каналів та портових акваторій і рішення по їх захисту від наносів.
- Математичне моделювання гідрологічних і літодинамічних процесів, окрім власних розробок застосовуються провідні світові хвильові моделі і системи моделювання Swan, Ref/Dif, CMS.
- Комплексний екологічний моніторинг за проведенням гідротехнічних робіт, у тому числі за днопоглибленням.
Лабораторія досліджень конструкцій гідротехнічних споруд (ЛДКГС) є самостійним підрозділом ДП «ЧОРНОМОРНДІПРОЕКТ», виконує наступні види робіт:
- Розробка раціональних варіантів реконструкції, капітального ремонту, модернізації та посилення портових гідротехнічних споруд, у тому числі з використанням утилізованих матеріалів, конструкцій та ін.
- Проведення комплексних обстежень портових гідротехнічних споруд (надводних і підводних) з метою уточнення їх фактичного стану і розрахункової схеми.
- Виконання підводно-технічних робіт, у тому числі обстежень з виявлення вірогідних джерел погіршення екологічної обстановки на підприємствах морського транспорту.
- Забезпечення безпеки мореплавання, у т.ч. паспортизація підхідних каналів, акваторій, операційних акваторій, якірних стоянок, а також проведення великогабаритних суден.
- Визначення міцності бетону споруд, які знаходяться в експлуатації.
- Проведення циклічних спостережень за деформативним станом портових гідротехнічних споруд.
- Розробку конструкцій геодезичних наглядових марок і проектів наглядової мережі.
- Паспортизацію портових споруд на основі комплексних обстежень та аналізу фактичної схеми роботи.
- Дослідження можливості установки на причалах перевантажувального обладнання більшої вантажопідйомності та продуктивності.
- Обґрунтування розрахункових схем та розробку методів розрахунку портових гідротехнічних споруд з нетрадиційною конструктивною схемою.
- Математичне моделювання розрахункової схеми споруд на ЕОМ з використанням сучасного програмного забезпечення.
- Розробка рекомендацій по будівництву портових гідротехнічних споруд з використанням прогресивних технологій.
- Експериментальне визначення основних динамічних параметрів портових гідротехнічних споруд, вибір динамічної розрахункової схеми, оцінку сейсмостійкості об'єктів, вимір рівня вібрації.
- Розробку рекомендацій по підвищенню міри сейсмостійкості портових гідротехнічних споруд.
- Прогноз безвідмовної роботи портових гідротехнічних споруд, розробки рекомендацій по підвищенню ефективності їх технічної експлуатації.
- Розробку рекомендації з технічного нагляду за будівництвом і експлуатацією портових гідротехнічних споруд.
Лабораторія оснащена новітнім геодезичним обладнанням і приладами для натурних досліджень; має сучасне устаткування і спорядження для водолазних робіт.
Лабораторією накопичений значний досвід дослідження технічного і деформативного стану гідротехнічних споруд в портах і на судноремонтних заводах Чорноморсько-Азовського і Дунайського басейнів, у ряді зарубіжних портів, створення нормативних документів. Розроблена велика кількість рацпропозицій і винаходів, багато з яких використані у виробництві.
Співробітники лабораторії є авторами монографій, наукових праць і статей, беруть участь в міжнародних наукових конференціях та симпозіумах.